PODDĄBIE

Poddąbie noclegi

Poddąbie to dawna wieś rybacka, a obecnie jeden z najbardziej uroczych nadmorskich kurortów na polskim wybrzeżu. Miejscowość położona jest w sosnowo-dębowym lesie na olbrzymim klifie, który powstał sto lat temu podczas największego w dziejach sztormu.
W sezonie letnim wypoczywa tu około tysiąca turystów z całej Polski, a także z Niemiec i Holandii. W 2002 r. w Poddąbiu wybudowano pierwszy brukowany i oświetlony deptak nazywany Promenadą Słońca. Powstał także kompleks lokali usługowych i handlowych, nowe sklepy i restauracje. Miejscowość nie zatraciła jednak swojego niepowtarzalnego klimatu przytulnej nadmorskiej osady.
Poddąbie to przede wszystkim domki letniskowe, które są głównym elementem zabudowy osady. Kwatery prywatne i pensjonaty stanowią mniejszość, jednak każdy przybywający tu turysta na pewno znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce do wypoczynku.

Jak dojechać?

Samochodem najłatwiej pojechać drogą do Ustki i w miejscowości Bylino skręcić w prawo w kierunku na Rowy. Leśna droga prowadząca do Poddąbia odchodzi w lewo w miejscowości Machowinko.
Ze Słupska kursują do Poddąbia prywatne autobusy. Rozkłady jazdy – na przystankach i w słupskim Ośrodku Informacji Turystycznej.
Współrzędne GPS: 54.622160 N, 16.984714 E